KUBOTA M7

M7

Seria M7

Przedstawiamy serię ciągników Kubota M7001 dostępną w trzech wariantach mocy – 130, 150 i 170 KM. Oto najczystsze, najbardziej wydajne i najmocniejsze traktory, jakie kiedykolwiek stworzyliśmy. Zasługują one na miano okrętów flagowych gamy maszyn rolniczych Kubota.

 

Silnik

Jednostka V6108 wykorzystuje najnowsze rozwiązania w zakresie czystej technologii silników spalinowych. Selektywna redukcja katalityczna (SCR) polega na zneutralizowaniu gorących spalin z silnika środkiem AdBlue, zamieniając je w niegroźną parę wodną i azot. System Common Rail elektronicznie steruje ustawieniem zapłonu i ilością paliwa podawanego w kilku etapach pod wysokim ciśnieniem, zapewniając optymalne spalanie. To z kolei prowadzi do uzyskania większej wydajności, niższego zużycia paliwa i niższego poziomu hałasu. Połączenie systemów SCR i Common Rail z filtrem cząstek stałych (DPF) w tłumiku oraz z układem recyrkulacji spalin (EGR).

Power Boost

Moc jest kluczem do najwyższej wydajności ciągnika, a M7 ma jej wystarczająco dużo, aby szybko i sprawnie poradzić sobie z prawie każdym zadaniem. Kiedy jednak sytuacja wymaga chwilowego zwiększenia mocy, ciągnik M7001 oferuje technologię Power Boost, Dzięki niej osiągi osiągi silnika natychmiast wzrastają, pozwalając na ukończenie pracy.

Dźwignia wielofunkcyjna (wersja Premium)

Aby operator ciągnika mógł wykonać więcej pracy w krótszym czasie i przy mniejszym wysiłku, firma Kubota opracowała jedyną w swoim rodzaju, łatwą w obsłudze dźwignię sterowania, integrującą wszystkie najważniejsze funkcje ciągnika M7. Prawa ręka operatora zawsze spoczywa na dźwigni, a lewa ręka może swobodnie kierować. Praca przy użyciu ciągnika nie może być prostsza ani bardziej wygodna.

Hydraulika

Wersja Premium
Model premium ciągnika M7001 oferuje wysokiej jakości hydraulikę, np. system CCLS z regulacją przepływu, który może obsługiwać różne funkcje w tym samym czasie. Traktor wyposażony jest w niezależną pompę PFC o wydajności 110-litrów na minutę oraz cztery zewnętrzne zawory hydrauliczne z elektronicznym sterowaniem w standardize, z możliwością rozbudowy układu o piątą sekcję.

Wersja Standard
Wersja standardowa ciągnika M7001 posiada otwarty układ hydrauliczny open-center, pompę zębatą o wydajności 80 litrów/minutę i mechanicznie sterowane zewnętrzne zawory hydrauliczne. Trzy sekcje hydrauliki zewnętrznej stanowią standard, a opcjonalnie dostępna jest czwarta sekcja.

Uniwersalny terminal

(tylko wersje Premium i Premium K-VT) Wszystkie funkcje ciągnika M7001 są dogodnie wyświetlone na jednym dużym ekranie dotykowym LCD i mogą być ustawiane za pomocą prostych ruchów palcem. Cztery główne funkcje — sterowanie ciągnikiem, sterowanie narzędziami kompatybilnymi ze złączem ISO-BUS, automatyczne prowadzanie z obsługą funkcji GPS i obraz z kamery (jeśli zastosowano) zawsze wyświetlane są na przyjaznym użytkownikowi panelu, upraszczając ich regulację i monitorowanie. Można nawet edytować wyświetlane informacje, aby widoczne były tylko te, które chcesz obserwować.

Pompa hydrauliczna i tylny TUZ.

Traktory Kubota z serii M7 dysponują pompami hydraulicznymi o wydajności 80 L/min jak i 110 l/min. Gwarantującą właściwą szybkość reakcji oraz dużą siłę podnośnika. 9000 kg udźwigu to wartość wystarczająca, aby ciągnik bez trudu poradził sobie ze wszystkimi maszynami przeznaczonymi do traktorów w tej klasie mocy. Układ hydrauliczny jest precyzyjnie i wygodnie sterowany elektronicznie dzięki systemowi EHR.

Specyfikacja

Model M7-131 M7-151 M7-171
Silnik V6108-CR-TIEF4
Liczba cylindrów / Pojemność skokowa 4 / 6124 cm3
Moc silnika 130 KM 150 KM 170 KM
Obroty znamionowe 2200 obr./min.
Rodzaj wtrysku Common Rail
Pojemność zbiornika paliwa / AdBlue 330 L / 38 L
Norma emisji spalin EURO IV
System chłodzenia ciecz
Filtr powietrza suchy
Wersja Standard Premium Premium K-VT
Skrzynia biegów Power Shift K-VT (bezstopniowa)
Liczba biegów: przód / tył 24/24 (40/40 opcja) K-VT
Rewers elektrohydrauliczny, bez sprzęgła
Sprzęgło wielotarczowe, mokre
Prędkość maksymalna 40 lub 50 km/h
Układ hydrauliczny otawrty zamknięty, LS (Load Sensing)
Przedni most napędowy załączany elektrohydraulicznie
Minimalny promień skrętu 5,4 m
Wydajność pompy 80 l/min. 110 l/min.
Max. ciśnienie robocze 200 bar
Maksymalny udźwig podnośnika 9000 kg.
Trzypunktowy Układ Zawieszenia III kategorii
Hydraulika zewnętrzna 4 sekcje ISO 5 sekcji ISO
Zakres prędkości 540 / 540E / 1000 / 1000E obr./min.
Średnica wałka 1 3/8″ 6 wypustów
Załączany elektrohydraulicznie
Ogumienie przedni 540/65 R28
Ogumienie tylne 650/65 R38
WYMIARY i MASY
Długość
4770 mm
Szerokość 2500 mm
Wysokość 3030 mm
Rozstaw osi 2720 mm
Masa własna ciągnika 6300 kg.

Nature

Fjords

Mountains

Lights

DESIGN: INFORD.eu
Menu Title Menu Title